Satın Alma Yönetimi

 

Satın Alma Yönetimi modülü, satın alma süreçlerini bir araya getirerek daha etkin ve verimli bir şekilde yönetmeyi sağlar. İthalat Yönetimi özelliği ile satın alma süreçlerini ithalat süreçleriyle entegre eder ve uluslararası tedarikçilerle çalışan şirketlerin ihtiyaçlarını karşılamayı destekler.

Bu modül, satın alma taleplerinin takibi, tekliflerin toplanması ve karşılaştırılması, satın alma kararlarının verilmesi, satın alma sözleşmelerinin yönetimi, siparişlerin oluşturulması ve takibi gibi işlemleri kapsar. Ayrıca modül, ithalat yönetimi özelliği ile gümrük işlemleri, belgeler ve raporlamalar gibi önemli fonksiyonları da içerir. Bu sayede şirketler, satın alma süreçlerini daha verimli ve etkin bir şekilde yönetebilirler.

 

Satın Alma Talepleri

Satın Alma Siparişleri

Satın Alma Teklifleri

İthalatlar

Teklif Karşılaştırma

Mal Kabul Yönetimi

Satın Alma Sözleşmeleri

 

Sorularınıza yanıt bulamadıysanız aşağıda yer alan soruları inceleyebilir, daha fazla soru ve yanıt için sık sorulan sorular sayfamıza göz atabilirsiniz.

 

Satın Alma Yönetimi

Satın alma talepleri proje, satış siparişi, servis üretim vb. malzeme ile ilişkili olan tüm modüller ile bağlantılı olarak çalışır. Ayrıca, stoklar için serbest satın alma yapmak da mümkündür.

Sistemde aynı projenin aynı malzemesi için talep açılmasına izin verilmemektedir. Talep oluşturulmaya kalkıldığında mükerrer kaydolarak görür ve gerekli miktardan fazla talep edilemez uyarısı verir. 

Satın alımı yapılacak malzemelere ilgili tedarikçiler eklenerek aynı anda birden fazla tedarikçiden satın alma teklifi istenebilir. 

Aynı firmadan talep edilen malzemelerin tekliflerini bir arada görmek mümkündür. 

Satın alma sözleşmeleri, satın alma siparişleri ile eşleştirilebilir.  

Evet, yapılabilir.

Verilen siparişleri fiyat bilgileri ile birlikte satın alma siparişleri alt modülünde görüntülemek ve Excel dosyası olarak almak mümkündür. 

Programımızda ithalatları takip edebilmek için bir arı alt modülü bulunmaktadır.  

Seri veya Lot takibi yapılmak istendiğinde malzemenin malzeme kartında Seri / lot takibi yapılacak seçeneği aktif ise mal kabul esnasında sistem seri veya lot numarasını yazmadan giriş yapmaya izin vermeyecektir.

 

 

Bizi Yakından Tanıyın!