Stok ve Sevkiyat Yönetimi

 

Stok ve sevkiyat yönetimi, bir şirketin stok yönetimi ve sevkiyat işlemlerini verimli bir şekilde gerçekleştirmesine yardımcı olan bir modüldür. Bu modül, şirketin tedarik zinciri ve lojistik süreçlerini optimize etmeyi ve stokların doğru miktarda, doğru zamanda, doğru yerde ve doğru maliyetle tutulmasını hedefler.

Bu modül ile stok(malzeme), hizmet, ürün ağaçları ve sarf malzeme yönetimleri aynı ekranda yönetilebilir. Fiyat listeleri, sevk planlama yönetimi, konsinye yönetimi ve seri/lot/parti yönetimi, stok rezerv yönetimi, stok sayım yönetimi özellikleri, depo yönetimi ve dinamik depo yönetimi (depo konum) kolay, erişilebilir ve izlenebilir bir yapı sağlar.

Firmanet'in bu işlevleri, işletmelerin stok yönetimi ve lojistik süreçlerini daha verimli, izlenebilir ve erişilebilir bir şekilde yönetmelerini sağlar.

 

Malzemeler

Planlanmış Yükleme / Sevk

Rezerve Listesi

Depolar

Rayiç Fiyatlar

Ürün Ağaçları

Sevk Planlama

Seri / Lot Takibi

Depo Konum İşlemleri

Üretim Maliyet

Fiyat Listesi

Toplu Yükleme / Sevk

Stok Sayımı

Depodan Malzeme Talepleri

Mal Kabul / İrsaliye

Konsinye Takibi

Stok Sarf Fişleri

Depolar Arası Transfer

 

Sorularınıza yanıt bulamadıysanız aşağıda yer alan soruları inceleyebilir, daha fazla soru ve yanıt için sık sorulan sorular sayfamıza göz atabilirsiniz.

 

Stok ve Sevkiyat Yönetimi

Malzeme kartlarına minimum stok değeri belirlenmesi durumunda program minimum stoğun altına düşen malzemeler için uyarı verir. 

Sayımı geri al seçeneği ile stoktaki malzemelerin adetlerini sayım öncesi duruma çekmek mümkündür. 

Evet, verilen başlangıç numarasından itibaren program serileri otomatik dağılım yapar. 

Konsinye ürünlerinin hangi proje için kullanılacağı sistemden takip edilebilir. 

Program içerisinde ölçü dönüşümleri yapılarak, temel ölçü birimini istenilen herhangi bir ölçü birimine çevirmek mümkündür. 

Evet, malzemelerin alternatiflerini tanımlamak ve ürün ağaçlarında genel yapıyı bozmadan malzemeyi alternatifi ile değiştirmek mümkündür.

 

 

Bizi Yakından Tanıyın!