Dr. Halil İbrahim Dağ
Kurucu Ortak - Genel Müdür
Dr. Öğretim Üyesi

Dr. Halil İbrahim DAĞ, Konya doğumlu bir vizyonerdir. Selçuk Üniversitesi'nde Endüstri Mühendisliği lisans ve yüksek lisans derecelerini tamamlayan DAĞ, Ege Üniversitesi Güneş Enerji Enstitüsü'nde ise doktorasını tamamlamıştır.

20 yılı aşkın bir süredir güneş enerjisi ve yazılım sektöründe girişimci olarak çalışmaktadır. Solimpeks A.Ş. grup şirketlerinin kurucu ortağıdır. Aynı zamanda KTO Karatay Üniversitesi'nde Endüstri Mühendisliği bölümünde ders vermektedir. Ulusal ve uluslararası projelerde proje yürütücüsü olarak görev almıştır.
Firmanet Yazılım ve Teknoloji A.Ş.'nin kurucusu ve yöneticisi olan Dr. DAĞ, ERP ve İş Yönetimi Yazılımı üzerinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Doç. Dr. Hasan Sencer Peker
Genel Müdür Yardımcısı
İdari İşler

Doç. Dr. Hasan Sencer Peker, 1982 yılında Ankara'da doğmuştur. Eğitim hayatını Konya'da geçirmiştir. Lisans eğitimini İşletme alanında, yüksek lisans eğitimini (Enflasyon ve Para Politikası) ve doktorayı (Enerji Güvenliği) ise İktisat alanında Selçuk Üniversitesi'nde tamamlayarak, 2022 yılında Doçent unvanı almıştır.

Çeşitli düşünce ve sivil toplum kuruluşlarında görev alarak eğitimler vermiş ve raporlar hazırlamıştır. Bilimsel çalışmalarının yanı sıra "İktisadi Açıdan Dolandırıcılık" isimli kitabı bulunmaktadır. İş hayatına 2007 yılında özel sektörde uluslararası ticaret alanında başlamıştır. 

İleri derecede İngilizce bilen Peker, akademik kariyerinin yanında üniversitelerde dersler de vermiştir. Firmanet Yazılım ve Teknoloji A.Ş.'de Akademik Danışman ve İdari İşler Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Y.Müh. Mehmet Emin Sapmaz
Genel Müdür Yardımcısı
Teknik

Y. Müh. Mehmet Emin Sapmaz, 1979 yılında İzmir'de doğmuştur. 1993 yılında Basic dili ile programlamaya başlayıp sonrasında Pascal, C ve Assembly dilleri ile geliştirmeler yapmıştır. 1999 yılında C ile CGI programları yazarak web programlamaya başlamış Java ve C# dilleri ile web geliştirmeye devam etmiştir.

2001 ve 2004 yıllarında İTÜ Elektrik Mühendisliği bölümünde lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Halen İTÜ Bilişim Enstitüsünde doktora öğrencisi olarak ömür boyu öğrenimine devam etmektedir. 23 yıllık profesyonel çalışma hayatında çeşitli ulusal ve uluslararası kurumsal müşteriler ile çalışmış, başarıyla Tübitak Projeleri tamamlamıştır.

Son yıllarda Machine Learning, Cloud ve microservices konularında ağırlıklı olarak çalışmaktadır. Firmanet Yazılım ve Teknoloji A.Ş'de  Teknik Genel Müdür Yardımcısı görevine devam etmektedir.

 

Departmanlarımız

Yazılım Departmanı

Yazılım Departmanı, tecrübeli ekip üyelerimiz ve ekibe yeni katılan başarılı yazılımcılarımızla birlikte yazılımın sürekli iyileştirilmesi ve geliştirilmesi için çalışır. Amaçları, müşterilerimiz için işlevsel, kullanıcı dostu ve güvenilir yazılımlar sunmaktır. Öncelikleri müşterilerimizin gereksinimlerini doğru anlayarak, onlara en iyi çözümleri sunmak ve yazılımı sürekli olarak iyileştirmektir.

Yazılım Destek Departmanı

Yazılım Destek Departmanı, müşterilerimizin sorunlarına hızlı müdahale ve etkili çözümler sunmak için çalışır.  Öncelikleri arasına müşteri memnuniyetini yerleştirerek onların ihtiyaçlarına ve beklentilerine odaklanır. Bu süreçte gelen destek taleplerini izler, takip eder ve en kısa sürede yanıt verir. Gelen her talebi özenle ele alarak en iyi çözümü sunmak için adımlar atarlar.

Eğitim ve Uyarlama Departmanı

Eğitim Departmanı, müşterilerimizin yazılımı en verimli şekilde kullanabilmesi için satın alma sürecinden hemen sonra eğitimlere başlar. Sektörün içinden eğitmenlerle çalışmaya özen göstermenin yanı sıra, pratik deneyimlere sahip eğitmenlerimiz işletmelerin canlıya geçiş süreçlerini sorunsuz bir şekilde tamamlamayı amaçlar.

Test ve Analiz Departmanı

Yazılım Test ve Analiz Departmanı, yazılımın kalitesini ve güvenilirliğini sağlamak için çalışır. İlk amacı, müşterilere hatalardan arınmış bir yazılım deneyimi sunmaktır. Tüm süreçte kullanıcı deneyimini en ön planda tutar ve kullanılabilirlik testlerine büyük önem verir. Süreç içinde arayüzleri test eder ve iyileştirme önerileri sunar.

Pazarlama Departmanı

Dijital Pazarlama Departmanı, hedef kitleyi anlamak ve ihtiyaçlarına uygun çözümler sunmak için pazar araştırması ve durum analizi yapar. Stratejik planlama ile pazarlama ve reklam kampanyalarını oluşturur. Bununla beraber, marka bilinirliğini artırmak ve müşteri bağlılığını güçlendirmek için etkileyici içerikler hazırlar. Dijital kanalların performansını izler, analiz eder ve optimize ederek en iyi sonuçları hedefler.

Satış Departmanı

Satış Departmanı, müşterilerimize en iyi yazılım çözümlerini sunar ve işletmelerimizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılar. Müşterilerimizin sektöründe öne çıkmasını sağlayacak çözümleri belirleyerek, onlara rekabet avantajı kazandırmayı amaçlar.

İnsan Kaynakları Departmanı

İnsan Kaynakları Departmanı, çalışma arkadaşlarımızın hem bireysel olarak hem de ekip içindeki verimini arttırmak ve keyifli bir iş süreci yaşatmak için çalışır. Bu süreçte her bir çalışma arkadaşımızın ihtiyacını önemser, fikirlerini dinler ve onlara değer verir. İnsan kaynaklarının odağı iş yaşamında denge, mutluluk ve gelişimdir.

Muhasebe Departmanı

Muhasebe Departmanı, işletmemizin finansal süreçlerinin hem eksiksiz hem de hatasız bir şekilde kontrol, takip ve yönetimini yapar. Bu süreçte şirketin tüm “gelir, gider, alacak ve verecek” hesaplarını doğru kaydedip, maliyetlerin kontrol altında tutulmasını mümkün kılar.